Gimnastyka, Zajęcia, Ćwiczenia Korekcyjne dla Dzieci Żoliborz Warszawa

Gimnastyka korekcyjna jest jedną z najważniejszych metod zapobiegania i leczenia wad postawy. Specjalnie dobrane ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na korekcję postawy: zwiększenie siły mięśni, wytworzenie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Pośrednio wpływają, również na wydolność i sprawność organizmu. Korektywa obejmuje zestaw ćwiczeń zwiększający siłę mięśni brzucha, grzbietu oraz prostowników nóg, ćwiczenia z aktywnego strechingu, ćwiczenia wydolnościowo – wytrzymałościowe z uwzględnieniem ćwiczeń oddechowych zwiększających pojemność płuc.

Profesjonalne ćwiczenia korekcyjne dla dzieci na Żoliborzu – nasza oferta

W Mam Fun oferujemy profesjonalne zajęcia korekcyjne dla dzieci. Żoliborz to dzielnica, w której znajduje się nasza akademia. Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne praktyki, które pozytywnie wpływają na poprawę zdrowia ruchowego dzieci oraz pomagają w zapobieganiu ewentualnych problemów z koordynacją i wadami postawy w przyszłości. Poniżej przedstawiamy szereg istotnych informacji na temat wskazań do zapisania pociech na tego typu zajęcia. Przedstawiamy również szereg korzyści, jakie może przynieść regularne uczestnictwo dziecka na ćwiczeniach korekcyjnych dla dzieci. W Żoliborzu znajduje się nasza akademia, w której od lat zatrudniamy wyłącznie profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę.

Ćwiczenia korekcyjne dla dzieci Żoliborz – najważniejsze informacje

Oferowane przez nas ćwiczenia korekcyjne dla dzieci na Żoliborzu to forma terapii ruchowej skierowana do najmłodszych. Dedykowana jest przede wszystkim tym grupom dzieci, które mają problemy z postawą ciała, układem mięśniowo-szkieletowym lub koordynacją ruchową. Z powodzeniem można nazwać ją także skuteczną metodą profilaktyczną, która opiera się różnorodnych ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających i poprawiających koordynację. Celem realizowanej przez nas gimnastyki korekcyjnej dla dzieci na Żoliborzu jest nie tylko poprawa równowagi mięśniowej, ale korekcja wad postawy oraz ogólna poprawa zdolności motorycznych u dzieci.

Cel gimnastyki korekcyjnej – zajęcia korekcyjne dla dzieci | Żoliborz

  • wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała,
  • korekcje istniejących wad postawy i zapobieganie ich pogłębianiu,
  • podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu dziecka poprzez: ćwiczenia kształtujące, oddechowe i wytrzymałościowe, zabawy i gry ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych dla danej wady,
  • rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych i skracanie nadmiernie rozciągniętych,
  • zwiększenie zakresu ruchu w stawach,
  • profilaktyka otyłości.

Wskazania do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci | Żoliborz

Okres przedszkolny i szkolny to etap szybkiego wzrostu, kształtowania się układu kostnego i gorsetu mięśniowego. Szybki wzrost u dzieci i młodzieży jest czynnikiem osłabiającym siłę i zborność mięśniową co skutkować może powstawaniem wad postawy. Dlatego w tym okresie należy szczególnie zadbać o prawidłową postawę dziecka i rozpocząć ćwiczenia zapobiegające wadom postawy. Kolejnym wskazaniem do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w Żoliborzu są także problemy koordynacyjne. Dzieci z trudnościami w koordynacji ruchowej, takie jak dyspraksja, mogą korzystać z ćwiczeń gimnastycznych, które pomagają wzmocnić połączenie między umysłem a ciałem. 


 

Czytaj więcej...

Ćwiczenia korekcyjne dla dzieci Żoliborz | nasza kadra

Nasi specjaliści cechują się profesjonalnym podejściem do zajęć realizowanych w ramach gimnastyki korekcyjnej dla dzieci na Żoliborzu. Posiadają niezbędne kwalifikacje zawodowe, obszerną wiedzę fizjologiczną i anatomiczną, umiejętność planowania sesji ćwiczeniowych, a także znajomość metod pozwalających na dostosowywanie ćwiczeń do potrzeb i możliwości każdego uczestnika. Instruktorzy zapewniają komfortową atmosferę i indywidualne podejście do każdego małego pacjenta. Przyjazna i pozytywna aura na zajęciach korekcyjnych dla dzieci na Żoliborzu jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala otworzyć się dziecku na nowe praktyki, zwiększając tym samym efektywność wykonywanych przez niego ćwiczeń.

Ćwiczenia korekcyjne dla dzieci Żoliborz – wady postawy, urazy, operacje

Gimnastyka korekcyjna szczególnie jest wskazana dla dzieci z wadami kręgosłupa (plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągło wklęsłe), wadami stóp (stopa płasko koślawa, płaskostopie) i wadami kolan (kolana koślawe, szpotawe). Ćwiczenia korekcyjne dla dzieci na Żoliborzu to także doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które przeszły uraz lub operację. W takich przypadkach skorzystanie z pomocy specjalistów realizujących zajęcia z gimnastyki korekcyjnej może okazać się skutecznym elementem rehabilitacji, i przyczynić się do szybszego odzyskania sprawności ruchowej i poprawy kondycji mięśniowej,

 

 

 

 

Grupy max. 12 osób.